ASUSGPUFanServiceEx.exe Çalışmayı Durdurdu Hatası (Asus Ai Suite 3)

Merhabalar, 2018’in ilk günlerinde gelen Windows Güvenlik Güncelleştirmesi ile  Çalışmayı Durdurdu” hatası vermeye başladı. Hata ’ün çalışmasını engelliyor ve ASUSGPUFanServiceEx.exe hatası kullanıcılar için önemli olan O.C. işlemlerini, Fan kontrollerini erişilmez hale getiriyor. ( Düşük fan ayarlarında iken bu hatayı alan arkadaşlar kesinlikle işlemciyi büyük yükler altına sokması işlemci için hayati risk taşımaktadır.)

AI SUITE 3 GÜNCELLENDİ İNDİRMEK İÇİN TIKLA

Windows güncellemeleri bazı kullanıcılar için gereksiz görülüp bir kenara atılsa da bir çok windows güncelleştirmeleri bilgisayarlar için hayati önem arz etmektedir.
Türkiye’ye özgü olan “Sıkıntı başa düşmeden harekete geçmeme” sorunu yüzünden malesef iş işten geçtikten sonra önlemleri alıyoruz.
Güncelleştirmeler sanılanın aksine bilgisayarınızı yavaşlatmaz! Bilgisayarınızı yavaşlatan, güvenlik açıklarına sebep olan vs. unsurları Microsoft geri beslemeler ile gözden geçirip sorunu çözen güncelleştirme paketleri yayınlamaktadır.

2018’in ilk günlerinde gelen güncelleştirme ile Asus Ai Suite 3 Ekte görmüş olduğunuz ASUSGPUFanServiceEx.exe hatası vererek kendini kapatıyor.

ASUSGPUFanServiceEx.exe HATASI ÇÖZÜMÜ

Hatanıyı iki farklı yol ile çözebilirsiniz.

Asus büyük bir firma ve en kısa sürede bu hatayı güncelleme getirerek giderecektir. Sorunu gidermek için ASUS’un Ai Suite 3’ü güncel versiyonunu İNDİRME MERKEZİ‘den kullandığınız donanıma uygun versiyonu bularak Ai Suite’i güncelleyip bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

  • 2. Çözüm Yolu

ASUSGPUFanServiceEx.exe Hatasına sebep olan güncelleştirmeyi kaldırarak çözebilirsiniz. Yüklü güncelleştirmeyi kaldırma işlemini aşağıdaki görüntülerden takip ederek yapabilirsiniz.

  1. Başlat menüsünü açın ve sol alttaki ayarlar çarkına tıklayın.
  • 2. Ardından gelecek olan Ayarlar sayfasından Güncelleştirme ve Güvenliği  açın.
  • 3. Güncelleştirme ve Güvenlik sayfasını açtıktan sonra Yüklenmiş Güncelleştirme Geçmişini Görüntüleyin sayfasını açın. Açılan pencerede Güncelleştirmeleri Kaldır diyerek “Microsoft Windows (KB4056892) için Güvenlik Güncelleştirmesi”  bulun ve sağ tıklayarak Kaldır diyerek güncelleştirmeyi kaldırın.
    Güncelleştirmeyi kaldırdığınızde size yeniden başlatma uyarısı verecektir. Yeniden başlattktan sonra Ai suite 3’ün sorunsuz bir şekilde çalışacaktır.

Sorununuz %99 ihtimalle çözüme ulaşmıştır. Hala sorununuz devam ediyorsa lütfen yorumda belirtin…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir